Schwarzwald Wandern (Karaorman / Almanya)

Kara Orman
200 km'ye 60 km ile dikdörtgen şeklinde dağlık orman bölgesidir. 3 ana bölüme ayrılır ve ülkenin en eski yürüyüş rotalarını barındırır. Orman içlerinde irili ufaklı yüzlerce göl vardır. Kara Orman ülkemizde meyveleri ile ünlenmiştir. Bölgeye özgü yaş pastası meşhurdur. Yürüyüş yolları boyunca sık sık böğürtlen, yabanmersini ve ahududu ağaçları görülebilir. Bölgede çok sayıda doğa sporları yapılmaktadır.

Freiburg
Freiburg Baden-Wüttemberg eyaletinde yer alır ve Almanya'nın güneybatı ucundadır. Bu nedenle ülkenin geri kalanına nazaran daha ılıman bir iklime sahiptir. Ülkenin en çok turist alan şehirlerinden biridir. Fransa ve İsviçre sınırına yakınlığı nedeniyle özellikle bu ülkelerden yapılan günübirlik turların uğrak yeridir. Freiburg tipik bir öğrenci şehri olarak anılır. Üniversitesi ülkenin en kaliteli ve en köklü üniversitelerinden biridir. Çok güneş gören bir şehir olmasından dolayı güneş enerjisi yaygın olarak kullanılır. Çevreci olarak bilinen Birlik 90/ Yeşiller Partisi'nin başkenti niteliğindedir. Freiburg ayrıca bisiklet kullanım oranı en yüksek olan şehirlerin başında gelir. Hemen hemen herkes bisiklet kullanır. Bisiklet kullanımı o kadar yaygındır ki şehrin belirli noktalarında bisiklet park alanı bulmak araç park yeri bulmaktan çok daha zordur.

Colmar
Colmar Almanya sınırına en yakın Fransız şehirlerinden biridir ve Alsace yöresinde yer alır. Çok iyi korunmuş bir şehirdir. Maket evleri andıran şehirde ayrıca ünlü bir de oyuncak müzesi mevcuttur. Kurak mikrokliması nedeniyle şarap üretimi için en uygun bölgelerden biridir. Almanya-Fransa sınırının tarih boyunca sürekli değişmesinden ötürü şehrin büyük bir kısmı ana dili gibi Almanca konuşur.

Hinterzarten/Feldberg
Hinterzarten tüm dünyadan gelen hiking severlerin uğrak yeri olan bir kasabadır.  Kara Orman yürüyüş yollarının kesişim noktasında yer alır. Farklı rotaların Hinterzarten'dan geçiyor olmasından dolayı yürüyüş severlere kaliteli hizmet sunan tipik Almanya dağ evi otelleri mevcuttur.

Feldberg
Feldberg Almanya'nın kış sporları açısından önemli bir merkezidir ve 1493 metre ile Kara Orman'ın en yüksek noktasıdır.