Balkan Turu ile Gezebileceğiniz Muhteşem Şehirler

Balkan Yarımadası diğer Avrupa Ülkeleri gibi önemli bir turizm merkezi olmadığını düşünüyorsanız, bu yazımıza bir göz atın deriz! Gözden kaçan detaylar, el değmemiş plajlardan el değmemiş dağlara, kültürel şehirlerden arkeolojik parklara ve batı Avrupa'nın en ünlü turistik yerlerinin maliyetinin yarısına sahip. Ek olarak vizesiz Balkan turları, başka şekilde bu ülkeleri cazibeli kılan diğer özelliği. Daha fazla zaman kaybetmeden, Balkanları en kısa zamanda ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu büyüleyici Avrupa bölgesinde ziyaret etmek için size bahsedeceğimiz 8 şehir için tatil hazırlıklarına başlayın ve bize danışmayı unutmayın!

Slovenya, Piran

Piran, Slovenya'da bulunan Adriyatik Denizi'nin kalbi olan pitoresk bir ortaçağ kasabası ve Balkan Şehri’dir. Tarih, kültür ve müzeler söz konusu olduğunda böyle küçük bir kasabaya sunacak çok şey var. Hem yerli besteci hem de kemancı Giuseppe Tartini'den esinlenen Tartini tiyatro ve meydanından, eşsiz sahil galerilerine Piran, Slovenya sanat ve kültürüne olan susuzluğunuzu giderecek. Kendinizi sevimli dar sokaklarında kaybedin ve sahil şeridinde güneşi yakalayın. Eski şehir ve deniz manzarasını görmek için Saint George Kilisesi’nin çan kulesinin tepesine tırmanmayı unutmayın; Hırvatistan ve İtalya'ya uzanan 360 derecelik görüş sizi suskun bırakacak.

Bosna Hersek, Mostar

Saraybosna, önemli tarihi ve nefes kesen güzelliği sayesinde Balkanlar'ın en önemli yerlerinden biri olsa da, Balkanlar'da ve özellikle Bosna Hersek'te ziyaret edilmesi gereken bir diğer yer Mostar’dır. 1990'larda Bosna savaşı sırasında yıkıldıktan sonra yeniden inşa edilen Mostar, bugün güzel binalar, camiler ve şehri adlandıran tarihi Osmanlı tarzı köprü olan Mostar Köprüsü ile büyüleyici bir kasabadır. Köprü aslen 16. yüzyılda Osmanlılar tarafından inşa edilmiş ve yıkımdan sonra 2004'te yeniden açılmıştır. Bugün Balkan Şehri’nin en popüler yeridir. Aynı zamanda bu ülkeden, komşu olan diğer ülkelerin şehrine de otobüsle balkan turu yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Arnavutluk, Berat

Bin pencerenin kasabası olarak bilinen Beratis, Arnavutluk ve Balkanların en güzel şehirlerinden biridir. Bir kez burada bulunma fırsatı yakalarsanız, nedenini anlayacaksınız: eski merkez, kahverengi çatılar, beyaz cepheler ve küçük pencerelere sahip Osmanlı binaları ile karakterizedir. Tepenin üstünde bulunan Kale Kala'yı ziyaret ederseniz, şehrin muhteşem manzaralarına hayran kalacak ve kaybolacaksınız.

Sırbistan, Novi Sad

Novi Sad, her Temmuz ayında Balkan Yarımadası'nın en büyük ve en ünlü festivali EXIT'e ev sahipliği yapan canlı bir kasabadır. Eğer hafta sonu geçirmek için serin ve cool bir yer arıyorsanız, Novi Sad sizin için en uygun yerdir; mükemmel restoranlar, her gece partiler ve Katolik ve ortodoks kiliseleri, sinagoglar, müzeler, köprüler ve sanat galerileri gibi hayran kalacak çok sayıda kültürel mekanı bir arada barındırır. Hadi, vizesiz balkan seyahatiniz için Novi Sad biletinizi şimdi alın!

 

Karadağ, Budva

Budva, özellikle yaz aylarında hareketli gece hayatına sahip en canlı Karadağ kenti olarak bilinir. Budva, Karadağ sahili boyunca en büyülü şehirlerden biridir ve heyecan verici gece hayatının yanı sıra, her Temmuz gerçekleşen Deniz Dans Festivaline’de ev sahipliği yapar. Aynı zamanda sahip olduğu eşsiz mimarisi ve müthiş plajları da sizi sanki farklı bir Ülke’de gibi hissettirecektir. Karadağ’a göz atmayı ihmal etmeyin!

Kosova, Prizren

Kosova, Balkanlar'da en az ziyaret edilen yerlerden biri, ancak yine de korunmuş doğal alanlara ve Prizren kasabasındaki gibi muhteşem manzaralara sahip kalelere sahip. Kalenin kalıntılarını dolaştıktan sonra, kasabaya geri dönün ve yerel mutfağı keşfedin ya da sadece saatlerce kahveyi yudumlayın ve nehir kenarında insanları izleyin ve tüm bunları vizesiz gerçekleştirin! Eğer gezmekten sıkılırsanız komşu balkan ülkelerini otobüs ile gezme fırsatını da bir düşünün deriz!

Size Tatiltakvimi.com olarak muhteşem Balkan Ülkeri için muhteşem şehirlere dokunduk. Şimdi sıra siz de, hemen yerinizi bu çok özel yerleri görmek için ayırtmayı ve bize başvurmayı unutmayın!

Yeni seyahatleriniz için, iyi yolculuklar!

İlginizi Çekebilir: https://tatiltakvimi.com/turlar/balkan-turlari